Slovenský premiér se zotavuje po operaci nohy

Komplikovanou frakturu pravé holeně, kterou si včera Mikuláš Dzurinda způsobil na lyžích, se mu pokoušeli spravit lékaři fakultní nemocnice v Bratislavě-Ružinově. Podle nich je premiér v pořádku, celkové zotavení potrvá asi čtyři měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda při převozu do nemocnice | Zdroj: ČTK

Do úterka by pak doktoři měli rozhodnout, jestli bude Dzurinda schopen odletět na návštěvu do Washingtonu, kde je na 13. březen naplánovaná jeho schůzka s Georgem Bushem.

Ve Fakultní nemocnici v Bratislavě-Ružinově se včera premiér podrobil úspěšné operaci. Zákrok podle lékařů neprovázely žádné komplikace. "Šlo o běžný lyžařský úraz s běžným medicínským postupem," řekl ministr zdravotnictví Rudolf Zajac. Zlomeninu dolní části holenní kosti v blízkosti kotníku lékaři zpevnili příčnými šrouby.

Dzurinda je vášnivým sportovcem, věnuje se především vytrvalostnímu běhu. V premiérské funkci, kterou zastává od roku 1998, dosud neměl žádné vážnější zdravotní problémy.

Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme