Slovenský prezident Kiska opustil plzeňskou nemocnici, po operaci kyčle se cítí dobře

Slovenský prezident Andrej Kiska opustil plzeňskou fakultní nemocnici. Lékaři mu ve čtvrtek operovali kyčli. Zákrok trval asi hodinu a půl a byl bez komplikací. O berlích bude Kiska chodit asi dva týdny. K lehčímu sportování se může vrátit zhruba za dva měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský prezident Andrej Kiska, který se ve čtvrtek v Plzni podrobil operaci v oblasti kyčelního kloubu, opustil nemocnici | Zdroj: ČTK

Prezident Andrej Kiska vyšel z nemocnice o berlích. Řekl, že se cítí velmi dobře.

Při odchodu děkoval všem, kteří o něj v Plzni pečovali.

„Na tento složitý artroskopicko-endoskopický zákrok do Plzně jsem se dostal na doporučení slovenských lékařů. Jsem velmi rád, že jsem tu mohl být,“ řekl prezident Kiska.

V Plzni provádějí tento typ operací skoro deset let. Zákrok vedl lékař Petr Zeman: „Pan prezident měl změny, které mívají na kyčelním kloubu pacienti, kteří normálně sportují a věkem postupně dochází ke zhoršování stavu toho kloubu,“ vysvětlil.

Podle Petra Zemana chtěl Andrej Kiska chodit bez berlí už dnes. Doktoři mu to ale museli zakázat. Jestli všechno půjde dobře, tak by mohl pracovat už příští týden.

Slovenský prezident Andrej Kiska se loučí s lékařem Petrem Zemanem | Foto: ČTK

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme