Slovenský prezident možná obětí travičství

Slovenský prezident Rudolf Schuster prožil klidnou noc bez zvýšených teplot. Hospitalizován v bratislavské nemocnici byl opět v sobotu večer poté, co mu horečka přesáhla 39 stupňů. Přitom z ní byl ještě týž den ráno propuštěn do domácího ošetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Jeho zdravotní stav se během noci stabilizoval. Na doporučení rakouských expertů mu byla nasazena šoková léčba antibiotiky v trojnásobném množství než je obvyklé.

Dosavadní vyšetření sice neodhalila přesnou diagnózu, hovoří se ale o zlatém stafylokoku i o možnosti, že Schusterovi byl podán jed. Prezidentův syn Peter proto ještě během noci podal trestní oznámení prokurátorovi. Podezřením se proto budou zabývat policisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Zdraví R. Schustera

V neděli ráno se prezident podrobil dalším vyšetřením. Případné podání jedu se mohlo stát prostřednictvím nápoje. Jeho stav je sice stabilizován, přesto nelze vyloučit převoz na kliniku v rakouském Insbrucku. K transportu je připraveno letadlo ministerstva obrany.

Milan Kopp, Renata Havranová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme