Slovenský prezident možná obětí travičství

Slovenský prezident Rudolf Schuster prožil klidnou noc bez zvýšených teplot. Hospitalizován v bratislavské nemocnici byl opět v sobotu večer poté, co mu horečka přesáhla 39 stupňů. Přitom z ní byl ještě týž den ráno propuštěn do domácího ošetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Jeho zdravotní stav se během noci stabilizoval. Na doporučení rakouských expertů mu byla nasazena šoková léčba antibiotiky v trojnásobném množství než je obvyklé.

Dosavadní vyšetření sice neodhalila přesnou diagnózu, hovoří se ale o zlatém stafylokoku i o možnosti, že Schusterovi byl podán jed. Prezidentův syn Peter proto ještě během noci podal trestní oznámení prokurátorovi. Podezřením se proto budou zabývat policisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Zdraví R. Schustera

V neděli ráno se prezident podrobil dalším vyšetřením. Případné podání jedu se mohlo stát prostřednictvím nápoje. Jeho stav je sice stabilizován, přesto nelze vyloučit převoz na kliniku v rakouském Insbrucku. K transportu je připraveno letadlo ministerstva obrany.

Milan Kopp, Renata Havranová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme