Slovenský prezident pro jednání o režimu na hranicích

Slovenský ministr vnitra Ivan Šimko by měl urychleně jednat s českou stranou o změnách režimu na společné hranici. Uvedl to prezident Rudolf Schuster. Snahu české strany o úpravu stávajícího režimu je podle něj nutné pochopit právě v souvislosti s problémem nelegální migrace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Slovenska

Zpřísnění režimu na společné hranici by ale podle slovenského prezidenta mohlo vážně narušit vzájemné vztahy, a to nejen mezi politickými reprezentacemi, ale i mezi lidmi. Slováci na kroky české vlády reagují velmi citlivě. Slovenský kabinet zatím trvá na tom, že nechce zhoršit situaci občanů, kteří v Česku pracují. Premiér Dzurinda také odmítl tvrzení Miloše Zemana, že Slováci od českých občanů pracovní povolení vyžadují. Jedinou podmínkou při delším pobytu je registrace na úřadu práce, přičemž se nezkoumá, jestli dané místo může obsadit Slovák. Při pobytu delším než tři měsíce musí také Češi absolvovat vyšetření na cizokrajné choroby.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme