Slovenský prezident věří, že Dzurindova vláda nepadne

Prezident Rudolf Schuster nevnímá současnou vnitropolitickou situaci na Slovensku jako kritickou a věří, že Dzurindův kabinet doslouží celé funkční období. Po návratu z Brazílie také odmítl ostrou kritiku novinářů, že odjezdem na několikatýdenní dovolenou upřednostnil soukromé zájmy před státními.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle bratislavské zpravodajky Radiožurnálu Renaty Havranové Schuster prohlásil, že má svědomí čisté, protože dovolenou nečerpal 12 let a má na odpočinek nárok jako každý jiný. Myslí si také, že by vývoj na slovenské politické scéně neovlivnil, ani kdyby se z cesty po brazilských pralesech vrátil dřív. Prezident odmítl spekulace, že ještě před svým odjezdem připravoval úřednickou vládu, a řekl, že nemá v úmyslu svými prohlášeními ovliňovat jednání politiků vládní koalice. O řešení současné krize chce s premiérem Dzurindou a šéfem parlamentu Migašem hovořit až 3. září.

Napětí ve slovenské vládní koalici nedávno ještě zvýšilo nečekané rozhodnutí předsedy parlamentu Jozefa Migaše vyhlásit na 1. prosince krajské volby. Představitelé Strany maďarské koalice, kteří chtěli jednat o oddálení voleb, označili Migašovo rozhodnutí za ránu pod pás a projev neochoty ostatních koaličních stran akceptovat jejich návrhy.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme