Slovenský soud pouští na svobodu dva členy gangu

Nejvyšší slovenský soud pustil na svobodu dva členy Pápayova gangu, kteří byli obviněni z přípravy vraždy. Oba mladí muži objednali v zahraničí pomstu za vyvraždění deseti členů své skupiny v březnu 1997. Před devíti lety byla v dunajskostredském baru Fontána postříleno 10 lidí. Příslušníci gengu zemřeli poté, co do lokálu vtrhli neznámí muži a samopaly je povraždili. Policie dosud považuje událost za nejmasovější mafiánskou popravu na Slovensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: Věra Luptáková

Méhéš a Csépy jsou obviněni z toho, že připravovali krevní mstu. Patří mezi poslední žijící muže Pápayova gangu. Po masakru se měli obrátit na maďarského nájemního vraha. V roce 2001 jejich úmysl odhalila policie a putovali za mříže.

Nejvyšší soud nyní rozhodl, že vazba nebude proloužena pro průtahy v trestním řízení. Nevidí údajně důvod, aby byli dále zadržováni jen proto, že se orgánům činným v trestním řízení nepodařilo případ uzavřít. V kauze hromadné vraždy střelci uprchli do zahraničí. Také objednavatel Luboš Faktor se ukrývá na neznámém místě.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme