Slovenský spisovatel Peter Pišťanek se předávkoval léky

Jeden z nejvýznamnějších slovenských spisovatelů Peter Pišťanek dobrovolně ukončil život. O úmyslu dopředu informoval přátele e-mailem. Lékaři mu bohužel nedokázali pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor trilogie Rivers of Babylon, Peter Pišťanek, se rozhodl dobrovolně ukončit život | Foto: Nakladatelství Kniha Zlín

Zpráva o sebevraždě Slovensko šokovala. Podle online deníku sme.sk, který o úmrtí informoval, se Pišťanek v neděli předávkoval medikamenty. Lékaři v bratislavské nemocnici ho bohužel nedokázali zachránit.

Čtyřiapadesátiletý literát patřil k nejvýraznějším porevolučním autorům na Slovensku. Jeho nejznámější trilogie Rivers of Babylon vyšla i v Česku.

Pišťankovy knihy posloužily jako předloha pro několik filmů. Naposledy byl zfilmován snímek Rukojmí. Diváci ho mohli v českých kinech vidět pod názvem Jak jsme hráli čáru. Kromě Milana Lasici si ve snímku zahrálo i několik českých herců, mezi jinými třeba Libuše Šafránková a Ondřej Vetchý.

Pišťanek, který působil také jako scénárista a příležitostný muzikant, psal podle odborníků velmi přímočaře. Knihy měly rychlý spád, postavy přesně popisoval. Náměty pro své romány čerpal z prostředí svého rodiště, které se nachází na pomezí velkoměsta a venkova.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme