Slovenský tisk o spojení rozhlasu s televizí

Na Slovensku se chystají zásnuby televize s rozhlasem, obě veřejnoprávní média se totiž pravděpodobně sloučí, informuje dnes slovenská Pravda. Nebude to však hned a nepůjde o úplné spojení, dodává deník. Nejdříve se obě instituce sloučí pod jednu střechu a budou mít společnou část administrativy a některé služby.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční tisk

Zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Jak deník dále dodává, společné působení veřejnoprávní televize a rádia není v zahraniční výjimečné, stačí vzpomenout třeba britskou BBC a rakouskou ORF. Všechny takové instituce ovšem už jako "obojaké" vznikly, zatímco v případě Slovenska by šlo o první fúzi, konstatuje deník, podle kterého je největším nebezpečím projektu oslabení rádia. Dříve či později by se mohlo dostat do závislosti silnější televize a ztratilo by svou identitu, domnívá se slovenská Pravda.

Dopingová aféra vítěze letošní Tour de France Floyda Landise rozvinula v severoamerických listech debatu o hodnověrnosti proficyklistiky. Dopingový začátek i konec letošní Tour se postaraly o největší krizi cyklistiky od roku 1998. Tehdy bylo devět závodníků týmu Festina vyloučeno ze závodu poté, co se v autě jejich týmového trenéra našly povzbuzující látky, píší newyorské Timesy. Stále častěji se objevují názory, že cyklistika už je tak nemocná, že by měla být komplexně vyléčena. A to podle některých kritiků vyžaduje tzv. "domácí léčení." Podle deníku je ovšem velice nepravděpodobné, že by došlo ke zrušení soutěže byť jen pro jediný rok.

Ale je velmi pravděpodobné, že po podobných skandálech odejdou sponzoři a také klesne sledovanost. A to je pro Tour velmi nepříjemné, protože podstatnou část rozpočtu hradí z~prodeje televizních práv, konstatuje severoamerický list New York Times.

Extrémně horký červenec už notně potrápil celou Evropu, a zemědělcům a farmářům přidělal hodně starostí. Jsou ovšem i tací, kterým sluneční paprsky nevadí našel je deník International Herald Tribune.

Německý farmář Heiner Gärtner je jeden z mála farmářů v Německu a možná i v celé Evropě, který každý bezmračný den vítá s nadšením. Na své 200akrové farmě totiž nepěstuje obilí ani nechová dobytek. Jeho pole je pokryto solárními panely, které zachycují sluneční záření a přeměňují ho na elektřinu. Tu pak dodává do nedaleké vesnice.

A tak zatímco ostatní zemědělci jsou nešťastní ze suchých a sluncem spálených polí, Gärtner si mne ruce. Ještě před třemi lety choval na své farmě prasata, jenže prodej v konkurenci s levnějším dovozem z Polska nebo východu Německa moc nešel. Teď svou solární elektrárnou dokáže zásobit elektřinou 7000 obyvatel vesnice. A předpověď na letošní léto pro tento druh podnikání rozhodně není nepříznivá, poznamenává International Herald Tribune.

Současné tropické teploty, které panují ve většině zemí Evropy, mají velmi negativní dopad na alpské ledovce. Sníh a led tají dosud nevídaným tempem. Švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung zveřejnil studii curyšské univerzity, podle které se za posledních sto let teplota v Alpách zvýšila o jeden až dva stupně; pokud stoupne o tři, ledovce mohou ztratit až 80 % své plochy. Ze švýcarského listu cituje zvláštní zpravodajka Klára Stejskalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Stejskalová: TISK

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme