Slovenský tisk opět kritizuje Ficovo předvolební rozhazování

Slovenský premiér Robert Fico plýtval státními penězi. Podle slovenských médií už stačil utratit i výrazně přečerpat roční premiérskou finanční rezervu. Na tu má sice předseda vlády nárok, ale způsob, jakým peníze Fico použil, je kontroverzní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico

Robert Fico | Zdroj: ČTK

Na Ficovu rozhazovačnost upozornil slovenský deník SME. Připomněl, že ve státním rozpočtu měl premiér pro svoji osobní rezervu na letošek vyčleněných 1,6 milionu eur. Tuhle sumu ale přečerpal o víc než milion.

Peníze Robert Fico utratil hlavně za rekonstrukci víceúčelových hřišť, která pak často sám otevíral. Víc než 400.000 korun dal ale třeba i úspěšné fitnessmodelce Evě Martínkové.

Média tuhle transakci glosují slovy, že si modelka nechala za státní peníze udělat manikúru a nový účes. Opozice pak Ficovi vyčítá, že kdyby peníze nepromrhal, mohly teď posloužit jako kompenzace obětem povodní.

Popularita premiéra Fica pomalu klesá, pořád si ale drží desetiprocentní náskok před vůdkyní opozice Ivetou Radičovou.

Martin Hromádka, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme