Slovenský voják je při vědomí

Nadporučík Martin Farkaš, který jako jediný přežil pád slovenského vojenského letadla, je při vědomí. Lékaři ho probudili z umělého spánku už včera večer. Zatím odmítá komunikovat s novináři. Památku obětí havárie mezitím uctili nejvyšší slovenští představitelé při bohoslužbě v Liptovském Mikuláši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Farkaš v nemocnici | Zdroj: ČTK

Zachráněnému vojákovi lékaři diagnostikovali otok mozku a byl udržován v umělém spánku. Přestože v pátek potvrdilo speciální vyšetření mírné zhoršení stavu, lékaři byli optimističtí. Dnes odpojili sedmadvacetiletého Martina od plicní ventilace.

Se zdravotním personálem normálně komunikuje, ale s novináři hovořit nechce. Na oddělení za ním smějí pouze nejbližší příbuzní. Podle ČTK by ho dnes měli navštívit členové speciálního vyšetřovacího týmu. Svědectví zraněného by mohlo hodně přispět k vyšetření příčin pádu letadla.

Mluvčí ozbrojených sil dnes také popřel informaci o existenci druhé černé skříňky se zvukovým záznamem. Potvrdil, že převoz trosek na Slovensko bude zahájen ještě dnes.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme