Slovenským televizím vadí konkurence z Česka, chtějí se bránit u soudu

Slovenským soukromým televizím Markíza a Joj vadí česká konkurence. České kanály Slovákům nabízejí v rámci televizních balíčků slovenští mobilní operátoři či kabelové televize. Podle Jojky a Markízy na to nemají právo. Dokonce je kvůli tomu zažalovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chytrá televize - ilustrační foto | Foto: Samsung

Slováci se ve velkém dívají například na českou Primu a Novu. Slovenským televizím to vadí, protože pak mají nižší sledovanost. Česká konkurence třeba nabízí premiérové filmy i o několik dní dříve, než jsou v programu na Slovensku.

Jde především o peníze. S nižší sledovaností totiž klesá hodnota reklamního času.

Slovenské televize si stěžují na mobilní operátory – ti poskytují slovenským zákazníkům televizní balíčky a skoro automaticky do nich dávají i české kanály. Televize by to rády změnily a chtějí to zkoušet i soudní cestou.

Mobilní operátoři se hájí, že třeba oni sami české kanály neposkytují, že je to věc třetích firem nebo že české stanice jsou u Slováků oblíbené a oni jen plní přání zákazníků.

Zatímco na slovenské kanály se lidé v Česku příliš nedívají, Slováci ty české sledují běžně. Slováci jsou zvyklí na češtinu, třeba spousta starších filmů ve slovenských televizích se vysílá s českým dabingem.

A s češtinou se nepotkávají jen ve filmech – oblíbená je na Slovensku například i zpravodajská ČT24.

Petr Vavrouška, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme