Slovenští biskupové adresovali věřícím předvolební výzvu

Slovenští katoličtí biskupové vyzvali Slováky, aby šli v nadcházejících volbách volit. Apelovali na občany, aby se rozhodovali zodpovědně a zabránili dalšímu šíření negativních jevů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvolební mítink | Foto: Samuel Kubáni

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, duchovní se domnívají, že na Slovensku lidé ztratili pocit bezpečí. Ohrožuje je zločin, korupce, agresivita, vulgárnost a nemorálnost. Obávají se, že k moci se mohou dostat lidé, kteří si základních lidských hodnot neváží. Apelovali proto na všechny, aby odmítli ty, kteří ve jménu svobody přinášejí zlo.

Ačkoli nepadl název žádné strany, z kazatelny jednoho z bratislavských kostelů mimo jiné zaznělo, že biskupové a arcibiskup nebudou volit takovou stranu, jejíž vůdce prostřednictvím své televize "znemravňuje náš národ a jeho nejcennější vrstvu - mládež." Někteří věřící byli pobouřeni a myslí si, že kněží překročili mez objektivity a nestrannosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová o výzvě biskupů

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme