Slovenští lékaři budou příští týden stávkovat za vyšší platy

Po vzoru českých kolegů budou slovenští lékaři příští týden stávkovat za vyšší platy. Zatím jen velmi opatrně, stávka potrvá pouhou hodinu. V zásobě mají ale i ostřejší akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V berounské nemocnici otevřeli nové oddělení fyziatrie a rehabilitačního lékařství | Foto: Petr Kološ

Lékařům na Slovensku trvalo dlouho, než se k protestu rozhoupali. Čekali až jak dopadne český protest Děkujeme, odcházíme. Lékaři dlouhodobě upozorňují na špatné platové podmínky, které nutí doktory odcházet ze Slovenska do ciziny.

Po výstražné hodinové stávce příští středu, by mohly přijít na řadu i tvrdší protesty, lékaři ale zatím nechtějí být konkrétní. Dá se ale čekat, že požadavek na vyšší platy tvrdě narazí u vlády.

Ministr financí Ivan Mikloš nedávno znovu potvrdil, že nepustí další finanční injekce do zdravotnictví, dokud se neprovede reforma celého systému. Na reformu ale lékaři čekat určitě nebudou, spíš se budou odvolávat na okamžitý úspěch nátlakové akce doktorů v Česku.

Vojtěch Berger, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme