Slovenští lékaři napodobí české, podají hromadné výpovědi

Slovenští lékaři odpočítávají poslední dny do podání hromadných výpovědí. Lékařské odbory zatím neřekly přesně, kolik doktorů je odhodlaných dát výpověď. Podle odhadů by to mohla být až třetina lékařů v nemocnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Engel | Zdroj: ČTK

Lékařské odbory chtějí v pátek doručit hromadné výpovědi do nemocnic. Slovenští doktoři mají čtyři základní požadavky. Kromě zvýšení platů taky dofinancování celého zdravotnického rezortu, dodržování zákoníku práce a zastavení transformace nemocnic na akciové společnosti.

Kolik doktorů skutečně výpověď podalo, bude jasné po tomto pátku. Sami odboráři chtějí v akci pokračovat, pokud by měli v ruce výpovědi minimálně třetiny z 6500 nemocničních lékařů.

Slovenští odboráři přiznávají inspiraci loňským českým protestem Děkujeme odcházíme. Nejen, že převzali od českých kolegů myšlenku akce, ale angažovali i šéfa českého lékařského odborového klubu Martina Engela, který slovenským odborářům radí, jak na to.

Igor Maňour, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme