Slovenští lékaři začnou ve čtvrtek sbírat hromadné výpovědi

Slovenští lékaři chtějí zítra začít sbírat hromadné výpovědi. Nátlaková akce po vzoru českého protestu Děkujeme, odcházíme by měla donutit vládu k ústupkům. Předběžnou podporu hromadným výpovědím podepsala víc než polovina všech doktorů na Slovensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice, ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

Slovenští lékaři požadují po vládě mimo jiné dofinancování systému zdravotnictví anebo zastavení převodu nemocnic na akciové společnosti. Vláda zatím ustupovat nechce, láká odboráře k jednacímu stolu, a apeluje na svědomí lékařů, aby nebrali pacienty jako rukojmí.

Doktoři na Slovensku si dlouho drželi image nesmělých a neprůbojných zaměstnanců oproti svým českým kolegům. Teď se zdá, že svůj protest myslí opravdu vážně.

Pesimistický scénář by znamenal, že by ve slovenských nemocnicích na podzim chybělo asi tři a půl tisíce lékařů oproti dnešnímu stavu. Odboráři doufají, že lékaři dotáhnou svůj protest až do konce, a skutečně z práce odejdou.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme