Slovenští lékárníci stávkují

Většina slovenských lékáren zůstane až do odvolání zavřená. Tamní lékárníci tak chtějí přimět vládu, aby začala řešit dluhy zdravotních pojišťoven dosahující více než pěti miliard korun. Protestují také proti připravovanému zákonu, podle kterého by závazky zkrachovalých pojištoven převzala jiná pojišťovna pouze do výšky vymahatelného dluhu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Bratislavy telefonuje zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Renata Havranová, k nátlakové akci se přidali lékárníci po celém Slovensku. V každém městě však zůstala otevřená alespoň jedna lékárna. Stávkující tvrdí, že stát je k chování neplatících pojišťoven příliš liknavý a věří, že svým přístupem ho přinutí ke konání.

Ministr zdravotnictví Kováč ale označuje přístup lékárníků za škodlivý. Je ochoten s nimi jednat, i když se pořebná suma zřejmě ve státním rozpočtu nenalezne. Varoval však, že pokud lékárníci překročí zákon, budou jim odebírány licence.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme