Slovenští maturanti dali ultimatum ministrovi školství

Rozhodnutí slovenského ministra školství Martina Fronce o opakování maturitních zkoušek z matematiky platí. Dohodla se na tom dnes koaliční rada. Tisíce slovenských maturantů v reakci na to vyšly do ulic a domáhaly se ministrovy demise. Ministr nařídil opakování písemných maturit poté, co se na některých školách vinou státních úředníků objevily testy i se správnými odpověďmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studentská demonstrace | Foto: Eduard Genserek

Proti rozhodnutí ministra školství dnes protestovali studenti ve 20 městech, někteří se sešli i před sídlem ministerstva. Souhlas koaliční rady s opakováním testů je pobouřil. Středoškoláci považují další termín za nespravedlivý přístup a žádají ministrovu demisi. Dnes mu dali dokonce ultimatum - buď do neděle odstoupí z funkce, nebo maturitní ročníky vstoupí do ostré stávky.

Protesty studentů podpořili vysokoškoláci, mnohá rodičovská sdružení a souhlasí s nimi i většina pedagogů. Ministrův odchod z funkce požaduje i opozice, která navíc zvažuje návrh na odvolání samotného premiéra.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme