Slovenští národovci vybírají nového předsedu

Slovenští národovci si dnes volí nového předsedu. Rozhoduje se mimo jiné o tom, jestli strana bude i dál plnit novinové titulky jadrnými výroky svého šéfa. Kontroverzního Jána Slotu chce v předsednické funkci nahradit jeho konkurentka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Slovenské národní strany Ján Slota | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Ján Slota byl mediální hvězda. Nadával novinářům, policistům i poslancům v parlamentu. Nikdy si nebral servítky a rád se napil. I proto se mu někdy místo Slota říkalo Slopa.

Mluvit o Slotovi v minulém čase je na místě proto, že dobu své největší slávy ve funkci primátora Žiliny má dávno za sebou. Jeho Slovenská národní strana letos propadla ve volbách a Slováky už jeho oplzlosti příliš nezajímají.

I proto se dnes na sjezdu národovců v Ružomberku dávají větší šance jeho konkurentce Anně Belousovové. Od ní se ale zásadní reforma strany čekat nedá. Jazyk má podobně ostrý jako Slota a není to tak dávno co jiného poslance v parlamentu počastovala fackou.

Milan Kopp, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme