Švýcarsko 0:2 Česko

Slovenští odboráři blokovali hraniční přechod Starý Hrozenkov

Ani jedno auto se dnes nedostalo přes pět menších slovenských hraničních přechodů s Českou republikou, Maďarskem a Polskem. Odboráři ze slovenského odborového svazu KOVO blokádou hranic protestovali hlavně proti nízkým platům a vysoké nezaměstnanosti, dosahující 21 procent.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští odboráři ze Svazu KOVO uzavřeli příjezd k hraničnímu přechodu Starý Hrozenkov mezi devátou a třináctou hodinou. Jak informoval Roman Verner z Českého rozhlasu Brno, asi tři stovky protestujících byli u obce Drietoma. Policii se dařilo odklánět dopravu ještě před hraničním přechodem. Akce sice nebyla povolená, ale policisté se chovali korektně a nijak nezasahovali.

Kromě přechodu Drietoma - Starý Hrozenkov odboráři zablokovali další čtyři hraniční přechody - dva s Maďarskem a dva s Polskem. V nátlakových akcích chtějí pokračovat, dokud vláda a zaměstnavatelské svazy nepřistoupí na jejich požadavky. Těmi jsou harmonogram kroků ke snížení nezaměstnanosti, zvýšení odečitatelných položek z daní nebo zvýšení reálných mezd o osm a devět procent.

K akcím odborářů se vyjádřil i slovenský prezident Rudolf Schuster, který je na návštěvě České republiky. Podle něj není dobré řešit věci na ulicích, nebo na hranicích, ale celá věc by se měla vrátit k jednacímu stolu. Proto chce iniciovat schůzku odborářů se zaměstnavatelským svazem, obchodně průmyslovou komorou, premiérem a předsedou parlamentu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme