Slovenští opoziční poslanci a členové Ficova SMĚRU se na půdě parlamentu poprali

Ve slovenském parlamentu se krátce před půlnocí strhla bitka o papírovou figurínu premiéra Roberta Fica. Jeden z poslanců skončil po fyzické potyčce u lékaře s několika pohmožděninami a tržnou ránou v ústech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády Slovenské republiky Robert Fico | Foto: Filip Jandourek

Slovenští poslanci jednali přes noc o odvolání premiéra Fica kvůli údajně nevýhodnému nákupu akcií slovenských plynáren SPP. Obchod schválil právě Ficův kabinet a opozice premiéra viní z toho, že „šel na ruku“ finančními skupinám.

Sám Robert Fico nařčení odmítá. Společně s většinou kolegů ze strany SMĚR z mimořádné schůze odešel s tím, že se této trapné debaty nechce účastnit.

Opozice si proto místo živého premiéra přinesla papírovou maketu. Figurína byla oblečená do fotbalového dresu a zdobil ji nápis: „Daroval Slovensko zbohatlíkům“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Tea Parkanová zjišťovala, co přesně se na mimořádné schůzi slovenského parlamentu stalo

Poslanec Igor Matovič ze strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti si maketu postavil přímo před řečnický pultík. Když ji chtěl člen vládního SMĚRU odnést, záhy došlo i na facky a pěsti. Matovičův stranický kolega Jozef Viskupič z konfliktu odešel s tržnou ránou a několika modřinami.

Někteří členové opozice pak žádali, aby poslanci SMĚRU podstoupili test na přítomnost alkoholu. Podle Matoviče prý byli od pohledu opilí. K tomu nakonec nedošlo, protože plénum nebylo kvůli řadě nepřítomných politiků usnášeníschopné.

I přes incident trvala mimořádná schůze parlamentu až do rána. Pokračovat bude dnes večer od sedmi hodin.

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme