Slovenští policisté a celníci zadrželi rekordní zásilku kokainu

Sto šedesát čtyři kilogramy čistého kokainu zadržela slovenská policie. Zásilku objevili celníci společně s policisty v celním skladu u Dunajské Stredy a z drogy by podle vyšetřovatelů mohli dealeři vyrobit na 546 milionů dávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kokain schovaný v lahvích vína | Foto: Ľubomír Smatana

V historii Slovenska se ještě policistům takový úlovek nepodařil, jeho hodnota na černém trhu se odhaduje na 1,3 miliardy českých korun. Droga pochází z Jižní Ameriky a její cesta do Evropy vedla přes Hamburg. Kokain byl ukrytý v lahvích a deklarovaný jako víno.

Stejné množství kokainu, sto šedesát čtyři kilogramy, slovenská policie celkově zabavila za předchozích deset let. Kokain z Dunajské Stredy byl podle policistů určený k transportu do dalších zemí Evropské unie. Na Slovensku by se takové množství neprodalo. Podle statistik užívá na Slovensku kokain jedno procento populace.

Kokain je droga bohatých, jeden gram stojí téměř 3 tisíc českých korun. Ve středu také britský Scotland Yard oznámil, že rozbil dosud největší gang obchodníků s kokainem ve Velké Británii. Gang měl roční obrat tři a půl miliardy českých korun.

Ľubomír Smatana, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme