Slovenští policisté brutálně šikanovali romské děti, média to označují za mučení

Minimálně šest policistů propustí ze služby policejní prezident na Slovensku. Muži brutálně šikanovali romské děti na policejní služebně v Košicích. O případu informoval jako první deník Sme, který získal videozáznam a akci policistů označil za mučení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta (ilustrační foto) | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

I Slovensko má svůj Abú Grajb, uvádí se zjevnou narážkou na věznici v Iráku, kde američtí vojáci mučili irácké vězně, deník Sme. Ten publikuje videozáznam, kde se musí šest chlapců svlékat a kamera jim detailně zabírá genitálie, musí se také fackovat a líbat.

Hlas vykřikuje ponižující nadávky a na všechno dohlíží uniformovaní policisté se štěkajícími psy. Ze záznamu je vidět, jak kluci brečí a policisté si scénu natáčejí na mobilní telefony.

Policejní prezident už vydal pokyn k propuštění minimálně šesti mužů a podal návrh na trestní stíhání ve věci zneužití pravomoci veřejného činitele. Mladí Romové předtím oloupili ženu.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme