Slovenští politici zaskočeni vyhlášením krajských voleb

Nečekané rozhodnutí předsedy parlamentu Jozefa Migaše vyhlásit na 1. prosince krajské volby překvapilo řadu slovenských politiků. Zatím totiž chybí základní kompetenční zákon. Někteří jsou přesvědčeni, že šéf parlamentu učinil konkrétní krok k reálnému pádu vlády, protože právě o oddálení voleb chtěla ještě jednat Strana maďarské koalice. Její představitelé považují Migašův krok za ránu pod pás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle bratislavské zpravodajky Radiožurnálu Renaty Havranové je spokojen premiér Dzurinda. Jak řekl, přeje si, a také v této věci prý koná, aby maďarský partner v kabinetu zůstal. Strana maďarské koalice dosud podmiňovala své další setrvání ve vládě novelizací už přijatých zákonů o reformě veřejné správy. Vyhlášení voleb proto považuje za ránu pod pás a projev neochoty ostatních koaličních stran akceptovat její návrhy. Jak řekl místopředseda Kvarda, partneři tím dali najevo, že nechtějí, aby SMK byla dále součástí kabinetu. Za nepříliš šťastné a unáhlené označilo rozhodnutí o termínu voleb také Sdružení měst a obcí. To mělo paradoxně o reformě veřejné správy s předsedou parlamentu jednat ještě příští týden. Migašův nečekaný krok naopak přivítalo Hnutí za demokratické Slovensko.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme