Slovenští Romové varují před sociálním výbuchem

Představitelé Romského parlamentu, který zasedal ve Štúrově, v otevřeném dopise žádají vládu, aby začala situaci urychleně řešit. Krize podle nich hrozí už na podzim. Hlavním důvodem stoupajícího napětí je špatná sociální a ekonomická situace romského etnika.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dodává zpravodajka Českého rozhlasu na Slovensku Renata Havranová, negativní vliv má i liknavost při vyšetřování násilných trestných činů. V souvislosti s nedávnou smrtí Karla Sendreie na policejní stanici ve středoslovenské Revúci požádali Romové ministra vnitra Ivana Šimka, aby jejich zástupci byli zařazeni do policejní inspekce. Ministr Šimko této žádosti dnes vyhověl.

Slovenští Romové také připravují na pondělí protestní akci před českým konzulátem v Košicích. Chtějí vyjádřit nesouhlas s působením britských úředníků na ruzyňském letišti. Podle nich se diskriminačně chová nejen Velká Británie, ale i řada dalších států Evropské unie, které ve vztahu k Romům porušují lidská prává, a tedy i konvence přijaté k jejich uplatňování.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme