Slovenští železničáři budou asi opět stávkovat

Stávka slovenských železničářů se přiblížila. V pátek před půlnocí se asi u našich východních sousedů zastaví veškerá osobní i nákladní doprava na dráze na protest proti chystanému rušení regionálních tratí. To se dotkne i vlaků jedoucích z Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak ve stanici | Foto: Jan Rosenauer

Rychlíky skončí svou trasu ve stanicích za pohraničním přechodem, například v Lanžhotě. Mezinárodní, pokračující do Budapešti, pravděpodobně pojedou přes Rakousko.

Mluvčí Českých drah Zdena Celá upozorňuje, aby ti cestující, kteří se potřebují dostat na Slovensko, odcestovali ještě do pátku dopoledne. Jak poznamenala, rychlíky pojedou tak, aby na slovenském území po vypuknutí stávky zůstalo jen minimum českých souprav.

Podle nejnovějších zpráv jednání o odvrácení časově neomezené stávky slovenských železničářů definitivně ztroskotala. Krizový štáb železnic už jedná s odboráři pouze o podmínkách průběhu protestní akce. Ta by měla ostartovat v pátek hodinu před půlnocí. Důvodem je rušení regionálních tratí u našich východních sousedů.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme