Slovenští zlatí hoši dorazili domů

Slovensko se nepřestává radovat z vítězství svého hokejového týmu na mistrovství světa. Na náměstí SNP v Bratislavě dorazili zlatí medailisté z hokejového mistrovství světa ve Švédsku. Bouřlivé ovace jim připravilo na 40 tisíc fanoušků. Oslavy probíhaly po celou noc snad ve všech slovenských městech. Vítězství hokejistů přivedlo do ulic desetitisíce fanoušků. Někteří z nich v Bratislavě úplně nezvládli emoce. Vadil jim kolaps městské hromadné dopravy. Autobusy nedokázaly dodržet harmonogram kvůli množství motorizovaných oslavujících, kteří s hlasitým troubením a rozvinutými vlajkami brázdili ulice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vítězní hokejisté Slovenska | Foto: Michal Kamaryt

Před hlavním nádražím začaly skupinky demolovat zastávky. Policii se podařilo situaci zvládnout. Plné ruce práce měli i zdravotníci. Na náměstí SNP ošetřili 10 zranění, k nimž většinou došlo v potyčkách alkoholem povzbuzených fanoušků, a také několik nevolostí z přílišných emocí. Radost Slováků je obrovská. Centrum Bratislavy se opět začíná plnit lidmi v hokejových dresech s vlajkami a neodmyslitelným šampaňským. Všichni chtějí být u toho, až se zlatí hoši vrátí.

Zisk stříbrné medaile i porážku od týmu Slovenska zároveň zapíjeli až do rána fanoušci ruských hokejistů. Rusko je i přes porážku své sborné ve finále mistrovství světa ve Švédsku se ziskem stříbrné medaile spokojeno. Žal z finálové prohry, ale také první medaili od roku 1993 z mistrovství světa zalévali někteří fandové v Moskvě pivem a vodkou. Podle policie ale nedošlo prakticky k žádným incidentům. Porážka byla pro skalní fanoušky sice otřesem a mnozí ji dokonce obrečeli, poznamenává k zápasu agentura RIA Novosti, ale zároveň přináší řadu hlasů oceňujících výkon ruských hokejistů. Ty korespondují i s názorem předsedy státního výboru pro sport, známého hokejisty a trenéra Vjačeslava Fetisova, který prohlásil na adresu týmu přímo ve Švédsku. "Můžeme být na vás pyšní. Druhé místo je zárukou příštích vítězství." Sborné blahopřál ke stříbru i prezident Vladimir Putin.

Slovenská hokejová reprezentace vybojovala poprvé v historii titul mistrů světa. Na šampionátu v Göteborgu zakončili svěřenci Jána Filce své tažení vítězstvím ve finále 4:3 nad Ruskem. Rozhodující gól dal minutu a čtyřicet sekund před koncem Peter Bondra. Slováci dosud měli z mistrovství světa jedinou medaili. Předloni v Petrohradu prohráli v boji o zlato s českým týmem a skončili druzí.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme