Slovinsko kritizuje Chorvatsko, nerespektuje prý vzájemnou dohodu o uprchlících

Chorvatsko podle Slovinska nerespektuje dohodu o kontrole současné migrační vlny. Slovinská registrační centra čelí náporu tisíců migrantů a nejpřetíženější jsou právě ta podél hranic s Chorvatskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci ve Slovinsku | Zdroj: Reuters

Slovinský premiér Miro Cerar si deníku Die Welt postěžoval, že Chorvatsko nerespektuje dohodu a vozí ke společným hranicím příliš mnoho migrantů. Střediska pro uprchlíky ve Slovinsku začínají být přeplněná a mezi běženci dochází k potyčkám.

Lublaň už proto požádala rakouské úřady, aby otevřely další přechod pro migranty. Vývoj kolem uprchlické krize začalo kritizovat i Bulharsko. Podle tamního ministra zahraničí Daniela Mitova musí Evropa ještě více posílit ochranu hranic a přimět Turecko, aby pomohlo migranční vlnu zpomalit.

O současné situaci na Balkáně budou v neděli v Bruselu jednat zástupci zemí, které uprchlická krize zatěžuje nejvíce. Na summit svolaný předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem přijedou i zástupci evropských agentur, které se migrační vlnou zabývají. Chybět by neměl ani vysoký představitel OSN pro uprchlíky.

Trasy migrantů | Foto: Český rozhlas

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme