Slovinskem hýbe skandál kvůli nákupu plicních ventilátorů. Jeden ministr skončil, druhý byl zatčen

Slovinská opozice požaduje rezignaci vlády. Reaguje tak na úterní demisi ministra vnitra Aleše Hojse a zatčení ministra hospodářství Zdravka Počivalšeka. Informuje o tom zpravodajský server 24 UR. Členové slovinské vládní koalice se potýkají s kauzou nákupu údajně předražených plicních ventilátorů.

Tento článek je více než rok starý.

Lublaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr hospodářství Zdravko Počivalšek

Ministr hospodářství Zdravko Počivalšek | Zdroj: Profimedia

Ministr vnitra Hojs oznámil svou rezignaci nečekaně na tiskové konferenci. Řekl také, že on sám už přijal demisi šéfa policie Antona Travnera. Celou kauzu ale označil za politicky motivovanou.

Slovinský premiér rezignoval. ‚S touto koalicí nemůžu naplnit očekávání lidí,‘ řekl

Číst článek

Případ podezřelého vládního nákupu plicních ventilátorů v přepočtu za víc než 200 milionů korun vzbudil pozornost Slovinců už na jaře, kdy se v Evropě začala šíři epidemie koronaviru. O možné korupci tam tehdy informovala veřejnoprávní televize.

Do kauzy je údajně zapleteno několik vládních činitelů. Případ řeší Národní úřad pro vyšetřování. Speciální policisté v úterý ráno provedli razie na celkem jedenácti místech včetně ministerstva hospodářství. Šéfové koaličních stran se k situaci zatím nechtějí vyjadřovat.

Kateřina Schmiedová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme