Slyším hlasy, stěžoval si washingtonský střelec policii. Námořnictvo o jeho problémech vědělo

Policie ve Spojených státech před měsícem varovala námořnictvo před mentálními problémy muže, který v pondělí na vojenské základně ve Washingtonu postřílel 12 lidí. Americká média předtím uvedla, že Aaron Alexis trpěl duševní poruchou. 34letý muž měl podle úřadů platnou průkazku pro vstup do vojenského areálu. Při přestřelce se zásahovými jednotkami zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI zveřejnila portrét pravděpodobného útočníka Aarona Alexise | Foto: Reuters

Zatímco Washington dál drží smutek za oběti pondělní střelby, vyjevují se nové informace o mentálních problémech 34letého zaměstnance softwarové firmy, která plnila vládní zakázku.

Podle zprávy newportské policie si Aaron Alexis počátkem srpna stěžoval na to, že “slyší hlasy“ a že lidé posílají “do jeho těla vibrace“ tak, aby nemohl spát.

Agentura AP pak uvedla, že bývalý rezervista kvůli paranoie a nespavosti vyhledal pomoc psychologa. Policie dokonce v srpnu námořnictvo varovala.

Ministr obrany Chuck Hagel mezitím ve světle nejnovějšího útoku nařídil revizi bezpečnostních opatření a podmínek vstupu do všech zařízení resortu po celém světě.

Vyšetřovatelé mezitím vyloučili dřívější spekulace, podle kterých se na útoku měli podílet další dva muži. Neznámé zůstávají motivy střelby, úřady zatím vyloučily terorismus.

Lenka Kabrhelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme