Slzným plynem a vodními děly rozehnala francouzská policie protest migrantů u Calais

Navzdory zákazu protestovali v sobotu uprchlíci z provizorního tábora u Calais a jejich příznivci proti plánovanému uzavření tohoto tábora. Policie protest asi 250 lidí rozehnala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlický tábor v Calais | Foto: Reuters

Protestu se účastnilo asi 200 migrantů a 50 jejich stoupenců. Protestovali také proti životním podmínkám v táboře. Podle agentury AFP při střetech s policií utrpěli lehká zranění tři policisté a fotograf agentury.

Dalších 200 lidí, kteří cestovali z Paříže, aby se také zúčastnili demonstrace u Calais, policie zastavila asi 50 kilometrů daleko od tohoto přístavního města. Podle nich šlo o „aktivisty krajní levice“.

Úřady zruší uprchlický tábor v Calais, uzavření Džungle potvrdil prezident Hollande

Číst článek

Prezident François Hollande na konci září oznámil, že do konce roku Francie tábor u Calais zruší. Migranty chce přesídlit do jiných středisek nebo je deportovat.

Polovinu Calaiského tábora zrušili úřady už v březnu. Od té doby se ale počet uprchlíků v táboře zdvojnásobil. Nyní u Calais žije sedm až deset tisíc imigrantů z Blízkého východu a Afriky, kteří se odtud snažili dostat do Británie.

Přítomnost migrantů u Calais a v blízkosti vjezdu do tunelu pod Lamanšským průlivem vedla v minulosti k řadě protestů místních obyvatel i řidičů kamionů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme