‚Smažte to.‘ Británie kritizuje Trumpa za sdílení protimuslimských videí nacionalistické aktivistky

Britská vláda kritizuje amerického prezidenta za sdílení protimuslimských videí. Donald Trump sdílel tweety členky nacionalistické strany Britain First Jaydy Fransenové. Její strana se podle mluvčí britské premiérky snaží podněcováním nenávisti rozdělovat společnost. Trumpa za sdílení příspěvku kritizovala i hlava anglikánské církve. Arcibiskup z Canterbury Justin Welby amerického prezidenta vyzval, aby svůj tweet smazal.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Podle labouristického poslance Chuky Umunny Trump sdílením podporuje rasistickou skupinu. Británie by podle něj měla zrušit pozvání amerického prezidenta k návštěvě Londýna. Poslanec to uvedl na svém twitteru.

Nic takového ale podle zdrojů deníku Guardian britská vláda nechystá. Kabinet Theresy Mayové pozval Donalda Trumpa k návštěvě krátce po jeho zvolení do úřadu. Uskutečnit by se měla příští rok.

Jaydu Fransenovou, která videa na twitter nahrála, shledala britská justice začátkem listopadu vinnou z nábožensky motivovaného obtěžování muslimské ženy. Soud jí uložil pokutu ve výši přibližně 55 tisíc korun.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme