Směnka ze slovenských plynáren byla pravá

Slovenský plynárenský průmysl definitivně prohrál spor s českou Union-bankou, týkající se směnek v hodnotě více než 400 miliónů slovenských korun. Slovenský nejvyšší soud v odvolacím řízení rozhodl, že nároky Union-banky jsou oprávněné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Spor o 5 směnek v hodnotě 350 miliónů českých korun trvá několik let. Podepsal je bývalý generální ředitel plynárenského podniku Ján Ducký, který byl zavražděn dousd neznámým pachatelem. Loni v listopadu slovenských nejvyšší soud rozhodl, že směny jsou platné. Právní zástupce plynárenského podniku ale s verdiktem nesouhlasil a podal dovolání. Nyní pětičlenný senát Nejvyššího soudu jeho stížnost odmítl.

Znamená to, že Union banka má právo na okažité vyplacení více než 400 miliónů slovenských korun. Po privatizaci plynárenství je garantem platby stát, protože slovenská vláda se zavázala, že přebírá odpovědnost za všechny závazky tohoto podniku.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme