Smlouva mezi Českem a Vatikánem před podpisem

Smlouva mezi Českou republikou a Vatikánem by mohla být podepsána ještě do konce tohoto volebního období. Po návštěvě Svatého stolce to prohlásil prezident Václav Havel. Z Říma telefonovala zvláštní zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Klára Stejskalová. Česká republika je jednou z posledních postkomunistických zemí, která smlouvu s Vatikánem ještě neuzavřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Havel a Jan Pavel II. | Foto: Jan Třeštík

Po jednání s kardinálem Angelem Sodanem Václav Havel řekl, že jejímu dokončení nic nebrání. Nachází se v závěrečné fázi, takže by mohla být podepsána v krátké době. Prezidenta Havla přijal ke krátké soukromé audienci papež Jan Pavel II.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Stejskalová: V. Havel u Jana Pavla II.

Jejich srdečný rozhovor se odehrával v češtině a polštině a týkal se situace v České republice i zdraví obou představitelů. Papež je podle Havla navzdory špatnému fyzickému zdraví svěžího ducha a může ještě výrazně zasáhnout do současného dění prosazováním multipolárního pohledu.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme