Smlouva o výhradě svědomí rozděluje slovenskou pravici

Slovenská pravice dál neoficiálně jedná o nové vládě. Několik dní má sice ještě pověření k jednáním premiér Robert Fico, nečeká se ale, že by našel koaličního partnera. I když jsou pravicové strany optimistické, objevují se v jejich táboře první rozpory.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ján Figeľ

Ján Figeľ | Foto: Fotoservis Evropského parlamentu

Tím, kdo zahrál první falešný akord v dosavadním dokonalém pravicovém souzvuku, je Křesťansko-demokratické hnutí. Jeho předseda Ján Figeľ totiž veřejně prohlásil, že by chtěl do vládního programu prosadit takzvanou smlouvu o výhradě svědomí. Ta je součástí konkordátu mezi Slovenskem a Vatikánem.

Výhrada svědomí by například umožnila zaměstnancům odmítnout z náboženských důvodů pracovat v neděli. Smlouva o výhradě svědomí vzbuzuje u pravice špatné vzpomínky.

Druhá vláda Mikuláše Dzurindy se totiž rozpadla právě kvůli ní. KDH v roce 2006 vystoupilo z koalice na protest proti tomu, že vláda smlouvu odmítla schválit.

Vojtěch Berger, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme