Smlouva s ďáblem mu za vraždění žen slibovala výhru v loterii. Nic nevyhrál a soud mu uložil doživotí

Britský soud ve čtvrtek uložil doživotní trest devatenáctiletému mladíkovi za vraždu dvou sester v londýnském parku v červnu 2020. Odsouzený Danyal Hussein prý věřil, že uzavřel smlouvu s ďáblem a že když ženy zabije, vyhraje v loterii. Na svobodu může být propuštěn nejdříve za 35 let, uvedly agentury.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který zavraždil dvě ženy kvůli údajné smlouvě s ďáblem, Danyal Hussein. | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé u Husseina doma našli krví podepsaný dokument, ve kterém vládce pekla Lucifuge Rofocale slibuje velké bohatství výměnou za vraždu šesti žen za šest měsíců. Hussein si své oběti vybral náhodně, jedné zasadil osm a druhé 28 ran nožem. Nakonec jejich těla hodil do křoví. Policie se domnívá, že pokud by se při útoku nezranil, ve vraždění by pokračoval.

„Spáchal jste tyto kruté útoky. Spáchal jste je, abyste mohl zabíjet. Udělal jste to pro peníze a při honbě za mocí. Byl to promyšlený a záměrný čin, přesně naplánovaný a provedený. Ačkoli ostatním může smlouva s ďáblem připadat zvláštní, pro vás to byl hodnotový systém, váš vlastní důvod k vraždě nevinných žen,“ uvedla při čtení rozsudku soudkyně Philippa Whippleová.

Postup policie v celém případu byl předmětem kritiky. Rodiny obou obětí ohlásily jejich zmizení prakticky okamžitě, ale kvůli chybně založenému spisu po nich policie záhy přestala pátrat. Těla tak našel až přítel jedné z obětí. Dva policisté, kteří na místě nálezu zasahovali, se tam vyfotografovali a snímky sdíleli na sociálních sítích.

Trestní soud v Old Bailey již dříve uznal pachatele vinným z pobodání žen ve věku 46 a 27 let v noci na 6. června 2020. Hussein, kterému bylo v době činu 18 let, odmítá vinu za vraždy i autorství dokumentu podepsaného krví. Ve dnech po vraždách ovšem utratil 160 liber (4800 korun) za sázky v různých loteriích. V žádné nevyhrál.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme