Polská Vratislav má třetí nejhorší kvalitu vzduchu na světě, Varšava je devátá. Situace se může zhoršovat

Polsko se potýká s nárůstem znečištění ovzduší. Například v pondělí je kvalita vzduchu ve Vratislavi třetí nejhorší na světě, hned po Láhaur a Dillí. Varšava je na devátém místě. V předchozích letech přitom patřila úroveň smogu v Polsku k nejvyšším v Evropě.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog ve Varšavě v únoru 2022

Smog ve Varšavě v únoru 2022 | Foto: Jaap Arriens/NurPhoto | Zdroj: Reuters

Znečištění vzduchu na mnoha místech Polska překročilo přijaté normy. Svědčí o tom zveřejněné výsledky průběžných analýz úrovně znečištění životního prostředí. Pokud bude i nadále panovat bezvětří jako dosud, situace se bude dál zhoršovat.

‚Nevyřešila negativní dopady.‘ Ekologové podali stížnost k Evropské komisi na dohodu o dolu Turów

Číst článek

Podle hnutí Polish Smog Alert může za trvale špatné hodnoty vládní politika. Vláda například pozastavila platnost standardů kvality černého uhlí. Povolila také domácnostem spalovat hnědé uhlí, což bylo ještě donedávna zakázané.

Některá úřední rozhodnutí ovlivňující kvalitu ovzduší souvisí s válkou na Ukrajině. Správa Polska jimi řeší nastalou energetickou krizi podniků i domácností.

Podle deníku Rzeczpospolita už policie od začátku topné sezony uložila několik pokut za pálení odpadků v domácích kotlích.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme