Smrt experta Kellyho opět plní britská média

Britské noviny jsou plné referátů o zahájení nezávislého vyšetřování okolností za jakých zemřel David Kelly, prominentní odborník na zbraně hromadného ničení jehož tělo bylo nalezeno 18.července nedaleko jeho domu v hrabtství Oxfordshire severně od Londýna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova Parlamentu v Londýně | Foto: Vlastimil Hankus

"Sexed up!" Hlásají typické palcové titulky v levicovém listě Daily Mirror, což volně přeloženo znamená přikrášleno, jde o názor, podle něhož na základě včerejších výpovědí při zahájení nezávislého vyšetřování pod vedením lorda Huttona v Londýně vláda před zásahem v Iráku skutečně přikrášlila nebezpečí, které představovaly irácké zbraně hromadného ničení.

Podrobné referáty o prvním dni vyšetřování okolností smrti dr Davida Kellyho jsou ve všech listech a autor redakčního článku v londýnských Timsech poznamenává, že lord Hutton by se měl vyhnout tomu aby se z jeho vyšetřování stal cirkus - autor úvodníku poznamenává, že z prvních svědeckých výpovědí může čerpat určité zadostiučinění také BBC.

Na druhé straně podle autora redakčního článku v Daily Telegraphu v této rané fázi vyšetřování vychází najevo poněkud jiný obraz situace, než jaký se snažila prezentovat BBC. Dr. Kelly byl původně vylíčen jako práskač, tragicky zachycený cynickými silami. Včerejší svědecké výpovědi nasvědčují, že opravdový příběh je mnohem složitější, dodává redakční článek v Daily Telegraphu.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme