Smrt Michaela Jacksona mohla způsobit injekce s anestetikem

Michael Jackson dostal před smrtí silná anestetika. S odvoláním na policejní zdroje to uvádí americká agentura AP. Podal mu je údajně jeho osobní lékař Conrad Murray.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka | Foto: Jan Rosenauer

Michael Jackson trpěl chronickou nespavostí. Dostal prý proto nitrožilně silné anestetikum Propofol, které rychle působí a rychle odezní.

Vyšetřovatelé podle agentury AP nyní hodnotí, jestli právě propofol mohl způsobit zpěvákovu smrt a jaká by v tom případě byla odpovědnost jeho lékaře Conrada Murrayho.

Ten zatím nebyl z ničeho obviněn a policie o něm mluví jako o svědkovi a ne podezřelé osobě. Před několika dny nicméně prohledala jeho ordinaci a sklad v Texasu. I proto hlavně bulvární média nepřestávají spekulovat o jeho možné vině.

Propofol zajímá vyšetřovatele

Zhruba před dvěma týdny mluvčí izraelské farmaceutické firmy Teva potvrdila, že se Američané zajímají o silné anestetikum Diprivan neboli Propofol. Teva navíc nedávno stáhla dobrovolně z amerického trhu dvě šarže tohoto generického přípravku, protože jeho podávání způsobilo v několika státech desítkám pacientů bolesti a horečky. Spojitost mezi tímto problémem a Jacksonovou smrtí však dosud nikdo oficiálně nepotvrdil.

Jackson byl jednou z nejúspěšnějších osobností populární hudby všech dob. Po celém světě prodal tři čtvrtě miliardy nahrávek. V poslední době ho ale pronásledovat skandály a finanční potíže. Smrt ho zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné. Příčina úmrtí nebyla dosud oficiálně stanovena, podle všeho zpěvákovi selhalo srdce.

Přečtěte si také:

Američané prošetřují, jestli Michaela Jacksona nezabil izraelský lék
Lidé se rozloučili s Michaelem Jacksonem
Svět se rozloučí s Michaelem Jacksonem
Jacksonovi fanoušci si mohou začít vyzvedávat lístky na pietní obřad
O lístky na pohřeb Michaela Jacksona zažádalo přes milion a půl lidí

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme