‚Celá agentura je zdrcena.‘ V okolí Bachmutu zahynul dvaatřicetiletý novinář z agentury AFP

Na východě Ukrajiny při úterním ostřelování zemřel novinář agentury AFP Arman Soldin. Zprávu o tom přinesla AFP. Soldin, který působil jako videoreportér, podle ní zahynul poblíž města Časiv Jar nedaleko Bachmutu čelícímu intenzivní dělostřelecké palbě ruských sil.

Bachmut Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvaatřicetiletý Soldin zemřel při ostřelování z raketometů Grad, které se odehrálo okolo půl páté místního času (15.30 SELČ). Pod palbu se dostal společně s dalšími čtyřmi kolegy, kteří vyvázli bez zranění.

„Celá agentura je zdrcena,“ uvedl generální ředitel AFP Fabrice Fries. „Jeho smrt je hrozivou připomínkou rizik a nebezpečí, kterým se každodenně vystavují novináři informující o konfliktu na Ukrajině,“ dodal.

Zprávy z Mariupolu, snímky Buči i články o potratech. Porota ocenila ‚pulitzerem‘ nejlepší novináře

Číst článek

Podle AFP Soldin pracoval jako koordinátor videozpravodajství na Ukrajině od září loňského roku a velmi často se vydával na frontu. Šlo o zkušeného reportéra, doplnila agentura.

„Arman byl plný nadšení, energický a odvážný. Byl to opravdový reportér v terénu, který byl vždy připraven vydat se i do míst s nejobtížnějšími podmínkami,“ popsala ho koordinátorka AFP pro Evropu Christine Buhagiarová.

Soldin aktivně informoval o průběhu války také na twitteru. V únoru zveřejnil řadu reportážních záběrů z Bachmutu, o nějž ukrajinští obránci svádí nejkrvavější boje za dobu ruské invaze.

„Jeho smrt je hrozivou připomínkou rizik a nebezpečí, kterým se novináři vystavují každodenně,“ řekl ředitel AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme