Smrt Rakušana na Slovensku nadále záhadou

Smrt 40letého Rakušana Wolfganga G. z Vídně, který před několika dny zemřel ve vězeňské nemocnici v západoslovenském Trenčíně, zůstává nadále záhadou. Ještě v pondělí 4. prosince tvrdilo ředitelství slovenské justiční a vězeňské stráže, že o případu bude informovat ve středu její generální ředitel Anton Fábry. Ředitel ale dnes, dva dny po ohlašovaném termínu, odmítá poskytnout jakékoli informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrtvý Rakušan měl být pitván už 4. prosince a výsledek pitvy znám do konce tohoto týdne. Není prý vyloučeno, že Wolfang G. zemřel na následky hladovky. Pitva však má údajně prokázat, zda příčina jeho smrti nebyla jiná.

Jak už dříve napsala agentura APA, dotyčného Rakušana zatkla v srpnu policie kvůli podezření z daňových podvodů a od té doby byl držen ve vyšetřovací vazbě. Rakouské velvyslanectví na Slovensku s ním bylo v kontaktu a spolu s jeho zástupcem navštívili zadržovaného ve vazbě také jeho manželka a advokát. Při této příležitosti se Wolfgang G. údajně vyjádřil, že už nechce žít.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme