V Gaze zemřel v zajetí 73letý rukojmí. Jeho žena je stále v rukou Hamásu

Izraelec Gadi Haggai, 73letý obyvatel kibucu Nir Oz, který měl také americké občanství a během útoku palestinských radikálů 7. října byl unesen do Pásma Gazy, je po smrti. S odvoláním na oznámení kibucu o tom v pátek informoval zpravodajský web The Times of Israel.

Sledujeme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky útoku Hamásu v kibucu Nir Oz

Následky útoku Hamásu v kibucu Nir Oz | Zdroj: Reuters

Zástupci kibucu bez uvedení zdroje této informace uvedli, že Haggaiovo tělo zůstává v rukou teroristů z Gazy. Jeho žena Judith, která má podle CNN rovněž dvojí občanství, je stále v zajetí a předpokládá se, že byla během útoků zraněna.

‚Vypadaly jako stíny.‘ Izraelské děti osvobozené ze zajetí Hamásu pronásleduje trauma

Číst článek

Ve chvíli, kdy byla jejich obec přepadena, byli oba manželé na procházce po okolí. Podle organizace na pomoc rodinám rukojmích a pohřešovaných (Hostages and Missing Families Forum) stihla Judith před únosem telefonicky oznámit přátelům, že byli oba postřeleni a že Gadi je vážně zraněn.

Ozbrojenci palestinského hnutí Hamás a dalších islamistických skupin při útocích 7. října odvlekli do Pásma Gazy z obcí v izraelském pohraničí na 240 lidí. Přes stovku rukojmích, především žen a dětí, Hamás propustil během týdenního příměří na konci listopadu, většinou výměnou za palestinské vězně zadržované v Izraeli. Podle dřívějšího vyjádření Izraele zůstává v Pásmu Gazy 132 rukojmích, z nichž 20 je pravděpodobně po smrti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme