Smuteční akt za oběti z Loveparade bude v sobotu

Celé Německo si klade otázku, kdo může za masakr na technoparty v Duisburgu. Lidé odpovědní za uspořádání Loveparade stále odmítají přiznat vinu i navzdory usvědčujícím důkazům. Vztek Němců proto narůstá a žádají jasné označení a potrestání viníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zranění po tragické tlačenici na Loveparade v Duisburgu | Zdroj: ČTK

Ještě v pátek před akcí přitom přišlo důrazné varování, že z bezpečnostních důvodů není možné akci uspořádat. Vedoucí stavebního úřadu dokonce sesadili, když odmítala vydat povolení. Vedení Duisburgu se ale přesto stále tváří, že nenese žádnou odpovědnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

O smutečním aktu za oběti tlačenice na Loveparade a o vývoji vyšetřování mluvila v Odpoledním Radiožurnálu zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Klára Stejskalová.

Poslední rozloučení s oběťmi tlačenice by se mělo konat v sobotu v centru Duisburgu ve starém gotickém kostele svatého Salvátora. Mělo by jít o ekumenickou mši, protože oběti byly různého vyznání. Účast na aktu už oznámil německý prezident a kancléřka Merkelová, která kvůli tomu přeruší dovolenou.

Zelení navíc přišli s návrhem nechat v Duisburgu postavit pomník obětem jako trvalou připomínku tragédie. Zároveň se začíná mluvit o odškodnění pozůstalých i obětí. Bohužel se ale ukazuje, že i v tomto směru byla technoparty podceněna, protože byla pojištěna pouze na 7,5 milionu eur. To je na místní poměry nízká částka, která rozhodně nebude stačit k pokrytí odškodného.

Klára Stejskalová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme