Silné mrazy komplikují odstraňování následků sněhové bouře na východním pobřeží Spojených států

Lidé na východním pobřeží Spojených států a Kanady odstraňují škody po silné sněhové bouři. Jejím následkem podle agentury AP zemřelo jen na americké straně hranice nejméně deset lidí. Situaci komplikují přetrvávající mrazy, které mají vydržet i přes víkend, a teploty budou podle předpovědi ještě klesat.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při sněhových bouřích museli vyjet na pomoc i hasiči | Foto: Robert Frank | Zdroj: Reuters

V oblasti od Baltimoru na sever, tedy i v New Yorku nebo Bostonu odklízeli až půlmetr sněhu, který napadl během několika hodin.

Uzavřená jaderná elektrárna, zrušené lety. Amerika se pere s přívaly sněhu

Číst článek

Mráz a vítr na některých místech srážejí teplotu až k minus čtyřiceti stupňům Celsia, což komplikuje situaci například těm obyvatelům pobřeží státu Massachusetts, kteří se snaží vysoušet své sklepy zaplavené vodou.

I malé množství sněhu působí problémy a neštěstí tam, kde na něj nejsou zvyklí. Mladý řidič zabil chodce ve státě Jižní Karolína, když neudržel auto na kluzké silnici.

Před Kapitol státu Mississippi museli kvůli mrazem popraskanému potrubí umístit mobilní toalety a zimní čepice hledali dokonce i na jihu Floridy.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme