Sněhová bouře v USA a Kanadě ustupuje, počet obětí stoupl na třináct

Severovýchod Spojených států amerických a jihovýchod Kanady se vzpamatovává z následků silné sněhové bouře. V jejím důsledku zemřelo v USA a Kanadě nejméně 13 lidí. Bouře se mezitím posouvá dále na východ a zklidňuje se. Letecká doprava má být postupně obnovena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová bouře v New Yorku.

Sněhová bouře v New Yorku. | Zdroj: Reuters

Bouře odchází, nastupuje tlaková výše, vysvětluje optimisticky meteorolog stanice ABC v New Yorku. Dnes už má být nad většinou území severovýchodu Spojených států klidné slunečné počasí.

V sobotu však v oblasti mezi New Yorkem a Bostonem napadl skoro metr sněhu, ve kterém na některých místech uvízly i sněžné pluhy. Přes 650 tisíc domácností kvůli bouři zůstalo bez elektřiny, ve třech státech nefungovala pošta, kolabovala doprava.

Kvůli přívalům sněhu zrušily úřady kolem 6 tisíc leteckých spojů, včetně těch do Evropy.

Situace v oblasti už se ale se zlepšuje, provoz například částečně obnovila tři největší newyorská letiště. Než se však podaří najít místo v letadlech pro všechny cestující, kteří kvůli bouři v postižených oblastech uvízli, potrvá to zřejmě několik dní.

Američané přezdívají bouři Nemo. Vánici tak pojmenovala televizní stanice Weather Channel, která vysílá jen o počasí. Název sice není oficiální, veřejnost ho ale velmi rychle přijala.

Očekává se, že následky budou silničáři a elektrárenské společnosti odstraňovat do pondělí. Alespoň částečně pozitivní zpráva je, že vánice zasáhla region v pátek před víkendem, kdy se lidé nepotřebují dostávat do práce.

Vít Pohanka, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme