Sněhová kalamita uvěznila na silnicích na západě Anglie dvě stovky lidí

Potíže s mrazivým počasím a neočekávaným sněžením v Anglii pokračují. Na dvě stě lidí bylo vyproštěno i s jejich vozy v noci ze státní silnice v západoanglickjém hrabství Devon. V jezerní oblasti na severozápadě země zase u umrzli dva důchodci, kteří se vydali na výlet do kopců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžný pluh | Foto: Jan Rosenauer

V Anglii znají zimní pneumatiky nebo řetězy povětšinou jen automobiloví odborníci. Tyto vymoženosti evropského kontinentu jsou zde výjimkou, protože sněhu je zde obvykle málo. Události tohoto týdne jsou však odstrašující zkušeností jak pro řadové občany tak pro politiky.

Policisté a pohotovostní čety museli zasáhnout v noci na dnešek na státní silnici A38 nedaleko města Exeteru v západní Anglii, kde po jedenadvacáté hodině uvázly dvě stovky lidí se svými vozy kvůli náhlému sněžení, které znemožnilo cestování s letními pneumatikami. Všichni byli vyproštěni a dopraveni do zvláštních přijímacích středisek. Policie hlásila, že k žádnému vážnému zranění nedošlo.

Sněžení pokračuje v celé řadě oblastí a čím dál tím víc samospráv si stěžuje na nedostatek posypových hmot, zvláště soli. Ale školáci, kteří mají kvůli sněhu volno, jsou spokojeni.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme