Sněhové bouře narušily dopravu na severu USA i v Číně

V Americe udeřila zima plnou silou. Na severu Spojených států zkomplikovalo počasí dopravu před vánočními svátky. Některé dálnice musely být kvůli sněhovým přívalům zcela uzavřeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová bouře v New Yorku | Foto: AFP

Město Seattle ve státě Washington hlásí 60 centimetrů čerstvého sněhu a ledový vítr. Policie na severozápadě země varuje, že vyjíždět za takového počasí autem na delší cestu je velmi nebezpečné. Některé úseky dálnic v regionu jsou uzavřené.

Před sněhovými bouřemi varují i úřady ve středozápadních státech Iowa, Illinois, Minnesota. Na severovýchodě jsou desítky tisíc domácností už několik dnů stále bez elektřiny po předchozí vlně špatného počasí.

Další husté sněžení, které se dnes na některých místech očekává, může situaci dál zkomplikovat. Počasí znepříjemňuje život zejména lidem, kteří se na vánoční svátky vypravili za příbuznými. Po listopadových svátcích Díkůvzdání jsou právě Vánoce obdobím, kdy se mnoho Američanů vydává na cesty.

Mrazivé počasí a sněhové bouře sužují i Čínu. Tung-č', nebo-li střed zimy, nepříjemně překvapil hlavně obyvatele provincie Šan-tung na severovýchodě země, kde byly od ranních hodin zcela nesjízdné mnohé silnice a zpoždění nabraly i desítky letů. Uzavřeny byly i některé hlavní dálniční tahy včetně komunikace spojující metropoli Peking s jihovýchodní provincií Fu-ťien.

Sněhové přeháňky způsobily zmatky i v dalších částech země, v přístavu Čching-tao byla dočasně přerušena letecká a zcela námořní doprava. Podle meteorologů navíc v příštích dvou dnech dojde k dalšímu ochlazení a výjimkou nebudou ani sněhové bouře.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme