Sněmovna reprezentantů schválila reformu tajných služeb

Po intenzivním vyjednávání, nátlaku Bílého domu a příbuzných obětí teroristických útoků ve Spojených státech schválila Sněmovna reprezentantů největší reformu amerických zpravodajských služeb za posledních 50 let. Zákon prošel poměrem 336 ku 75 hlasům a podle zámořských médií otevře cestu k historické změně. Jde také o nové dělení peněz a moci ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA

Cílem zákona o reformě tajných služeb je vytvoření národního protiteroristického centra a pozice ředitele všech nevojenských zpravodajských agentur. Ve Sněmovně reprezentantů ho doposud blokovali republikáni. Tvrdili, že tento zákon omezí roli Pentagonu, mohl by narušit struktury vojenského velení a zkomplikovat předávání zpravodajských informací jednotkám.

Hodně sporů se vedlo také o návrhy týkající se přistěhovalectví, a tak byly ze zákona vyňaty. Předpokládá se, že Senát schválí reformu tajných služeb ještě dnes.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme