Sněmovna reprezentantů schválila reformu tajných služeb

Po intenzivním vyjednávání, nátlaku Bílého domu a příbuzných obětí teroristických útoků ve Spojených státech schválila Sněmovna reprezentantů největší reformu amerických zpravodajských služeb za posledních 50 let. Zákon prošel poměrem 336 ku 75 hlasům a podle zámořských médií otevře cestu k historické změně. Jde také o nové dělení peněz a moci ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA

CIA

Cílem zákona o reformě tajných služeb je vytvoření národního protiteroristického centra a pozice ředitele všech nevojenských zpravodajských agentur. Ve Sněmovně reprezentantů ho doposud blokovali republikáni. Tvrdili, že tento zákon omezí roli Pentagonu, mohl by narušit struktury vojenského velení a zkomplikovat předávání zpravodajských informací jednotkám.

Hodně sporů se vedlo také o návrhy týkající se přistěhovalectví, a tak byly ze zákona vyňaty. Předpokládá se, že Senát schválí reformu tajných služeb ještě dnes.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme