Sněžení a mráz tvrdě zasáhly Belgii

Téměř neprůjezdné silnice a kolony aut přesahující na celém území 500 kilometrů. To způsobilo 5 až 10 centimetrů sněhu, které pokryly Belgii. Sněžení přerušilo také provoz bruselského letiště. Několik set cestujících muselo v letištní hale bivakovat už druhou noc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Nizozemsku pluhy sice vyjely, kolony se ale tvořily také

V Nizozemsku pluhy sice vyjely, kolony se ale tvořily také | Zdroj: ČTK

Nedostatek techniky, nezkušenost a lhostejnost se projevily v boji belgických silničářů s následky sněžení. Vrstvou sněhu si musela auta prorážet cestu sama.

Zatímco v Nizozemsku také postiženém neobvyklým výkyvem počasí vyjely na dálnice pluhy, aby uklidily alespoň pravý jízdní pruh, Belgie tradičně situaci řeší posypem solí bez odstraňování sněhu.

Výsledkem zanedbaných silnic bylo 530 kilometrů kolon a několik nehod hlavně na obchvatu Bruselu. Ve frankofonním Valonsku na jihu země zcela zkolabovala autobusová doprava.

Neodklizený rozježděný sníh přes noc zmrzl, a Belgii proto zřejmě čeká další černý den na bílé sněhové peřině.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme