Sněžení ochromilo provoz v Bratislavě, autobusy nevyjely do kopců

Takřka celé Slovensko trápí husté sněžení. Desítky minut v kolonách strávili dnes řidiči v Bratislavě, čerstvý sníh ochromil příjezdové trasy do metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení, doprava (v Tokyu) | Zdroj: Reuters

Až 70minutová zpoždění nabírala ráno městská hromadná doprava. Do kopcovitých úseků autobusy a trolejbusy vůbec nevyjely.

Na některých úsecích dálnice D1 mezi Bratislavou a Žilinou policie kvůli zasněžené vozovce omezila rychlost na 100 kilometrů v hodině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovensko trápí husté sněžení. Situaci popsal v Odpoledním Radiožurnálu zpravodaj Vojtěch Berger

Po poledni se situace podstatně zlepšila, všechny hlavní tahy na Slovensku by už měly být sjízdné bez komplikací.

Výjimkou jsou horské průsmyky Šturec a Donovaly u Bánské Bystrice. Oba jsou zavřené pro nákladná auta delší než deset metrů.

Policisté nadále vybízí řidiče k opatrnosti, kromě sněhu by si měli dát pozor i na vítr, který vytváří sněhové jazyky, a náledí.

Bratislavské letiště sice muselo kvůli přívalům sněhu odklonit dva lety, jinak je ale provoz normální. Větší problémy nehlásí ani slovenské železnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Budapešti se s informacemi o sněhové kalamitě přihlásil Gregor Martin Papucsek

Doprava vázne i na západě a severu Maďarska, kde sněží už od nedělního odpoledne. Chaos v Budapešti podle tamních obyvatel připomínal historické sněžení v roce 1987.

Zapadané výhybky zpozdily železniční spoje mezi Budapeští, Székesfehérvárem, Hatvanem a Ceglédem až na 40 minut, potíže měly i autobusy, kamiony a osobní auta.

Na dálnicích směrem do Chorvatska a Slovinska se tvořily mnohakilometrové kolony kamionů, všechny hraniční přechody totiž byly ráno pro nákladní dopravu uzavřené.

Gregor Martin Papucsek, Vojtěch Berger, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme