Sněžení způsobilo v Evropě komplikace

V některých evropských zemích způsobilo zimní počasí vážnější komplikace - velké dopravní problémy a tisíce domácností bez elektrického proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita v Německu | Foto: ČTK/EPA

V Nizozemsku se ještě dnes silničáři vypořádávali s následky silné včerejší bouře. Ta zavinila největší dopravní kolaps v nizozemské historii.

Vytrvalé sněžení ochromilo také Německo, kde utrpělo zranění přes 60 lidí při dopravních nehodách. Strhané elektrické vedení připravilo nepříjemné chvíle čtvrt miliónu obyvatel v oblasti Münsteru, na odstranění problémů se stále pracuje. Výpadek proudu zasáhl asi 25 německých obcí.

V Rakousku sněhová nadílka nejvíce postihla spolkové země Štýrsko, Salcbursko a zejména Korutany na jižních hranicích se Slovinskem. V okolí Klagenfurtu přibylo za posledních 24 hodin kolem 70 centimetrů sněhu, Villach hlásí téměř jeden metr. S mohutnými přívaly sněhu se stále potýkají v Itálii, zejména na severu - v Alpách a Dolomitech.

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme